UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Modernizacja instalacji grzewczej – ekologiczne ciepło w Krakowskim Centrum Psychoonkologii Unicorn.

Ośrodek Psychoonkologii Unicorn w Krakowie pomaga chorym nie tylko psychologicznie, ale wspiera również dobrym rozpoznaniem onkologicznym w oswojeniu się z chorobą.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń grzewczych ośrodek przyczynia się również do ograniczania niskiej emisji w Krakowie. Inwestując w ekologiczne źródła ciepła ośrodek Unicorn likwiduje przyczynę chorób.Smog w Krakowie to zjawisko, z którym walczy się od wielu lat. Nadal jednak normy dopuszczalnych stężeń substancji w krakowskim powietrzu są kilkukrotnie przekraczane. Zanieczyszczenia są efektem korzystania z palenisk węglowych. W powietrzu znajdują się nie tylko pyły, ale też substancje rakotwórcze: WWA, Benzo(a)pireny, dioksyny. Ekologicznym źródłem ciepła są gazowe kotły kondensacyjne, pompy ciepła, ewentualnie kotły na biomasę.

W ośrodku Unicorn, dwa stare kotły atmosferyczne zastąpiono dwoma ultranowoczesnymi kotłami kondensacyjnymi firmy Viessmann, model Vitodens 200-W z palnikami MatriX ze stali nierdzewnej z sondą Lambda ProControl, które zapewniają optymalne warunki spalania gazu. Gwarantują one redukcję emisji substancji do atmosfery o ok. 30%. Wszystkie nowoczesne rozwiązania gwarantują ok. 30-40% oszczędności dla omawianego obiektu.

Ostatnio dodane

Lato - sezon na tani opał! Węgiel, pellet, drewno.. Co cieszy się największą popularnością?

Wrz 01, 2016

Lato - sezon na tani opał! Węgiel, pellet, drewno.. Co cieszy się największą popularnością?

Trwają wakacje, a wraz z nimi utrzymują się wysokie temperatury na zewnątrz i przyjemny chłód w mieszkaniu. Mimo ...

Patronaty