UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Ekonomiczne przeszklenia okienne

przeszklenia okienneWysokie, wielkoformatowe przeszklenia, to znak rozpoznawczy współczesnej architektury. Są stosowane nie tylko w nowopowstających, lecz także modernizowanych budynkach adaptowanych pod przestrzeń komercyjną.

W obiektach użytku komercyjnego powszechnie stosuje się wielkopowierzchniowe przeszklenia, takie jak wysokie witryny sklepowe, wykusze czy ściany osłonowe. Ich główną rolą jest zapewnianie niezakłóconego widoku na ekspozycję towaru wewnątrz budynku i dostarczanie odpowiedniej ilości światła. Tego typu rozwiązania powinny cechować się dobrą izolacyjnością cieplną, aby nie przenikała przez nie zbyt duża ilość energii do pomieszczeń latem i nie dochodziło do wyziębiania stref budynku w miesiącach zimowych.


Więcej niż okno
oknaTechnologia okienno – fasadowa Schüco AWS 70 WF.HI  technicznie bazuje na oknach blokowych systemu Schüco AWS 70 BS.HI. Zastosowane rozwiązanie umożliwia wykonywanie przeziernych pasów okiennych o dobrych parametrach cieplnych, a także okien przestrzennych o estetycznym, regularnym podziale po zoptymalizowanych kosztach. Wąskie słupki statyczne nadają strukturze wygląd łudząco przypominający fasadę słupowo-ryglową.

Profile te cechują się wąską szerokością słupków i rygli (50 mm) oraz zastosowaniem wąskich skrzydeł okiennych systemu Schüco AWS70 BS.HI, dzięki czemu tworzą strukturę o smukłym wyglądzie (widoczna część ramy ze skrzydłem może wynosić zaledwie 77 mm). Są szczególnie efektywne w stosowaniu przy modernizacji lub adaptacji starych budynków, gdzie występuje potrzeba wymiany stolarki okiennej na gwarantującą zwiększoną emisję światła. Szeroki wybór stylizowanych listew maskujących i przyszybowych, od zaokrąglonych lub z fazowaną krawędzią, aż po płaskie kontury o wyglądzie stali konstrukcyjnej, pozwala na realizację indywidualnych zamysłów architektonicznych.


System komfortu i bezpieczeństwa
System okienno – fasadowy Schüco AWS 70 WF.HI zapewnia maksymalną przezierność dzięki zastosowaniu wąskich szerokości czołowych i maksymalizacji powierzchni przeszklonej. Charakteryzuje się także zoptymalizowaną izolacyjnością akustyczną. Zastosowane uszczelnienia chronią wnętrze budynku przed wpływami atmosferycznymi i hałasem ulicznym, co czyni system okienno – fasadowy idealnym rozwiązaniem, także dla ambitnego budownictwa mieszkaniowego.

Ochrona przed włamaniem do klasy WK3 włącznie oraz możliwość zastosowania ukrytych okuć  w wersji z napędem mechatronicznym. Komfort obsługi wyraża się w możliwości elektrycznego otwierania, zamykania i ryglowania okien. To szczególnie pomocne rozwiązanie w sytuacjach, gdy skrzydło profilu znajduje się poza zasięgiem użytkownika – na dużej wysokości lub w innych trudno dostępnych miejscach. Możliwość programowania czynności systemu lub wykorzystanie czujników temperatury czy CO2 nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, lecz także otwiera opcję zaawansowanej oszczędności energii na wentylację i ogrzewanie. Pomieszczenia mogą być wentylowane w określonych odstępach czasu lub w zależności od występujących w nich warunków.

Źródło: materiały firmy Schüco

Ostatnio dodane

Jeden rodzaj okna do wszystkich pomieszczeń? To nie jest dobry pomysł!

Cze 27, 2016

Jeden rodzaj okna do wszystkich pomieszczeń? To nie jest dobry pomysł!

Wybierając stolarkę otworową zazwyczaj decydujemy się na zastosowanie jednego rodzaju okna  o tych samych właściwoś...

Patronaty